زیبایی

زیرسازی پوست برای آرایش

شما قبل از آرایش چه اقداماتی را انجام میدهید؟ آیا زیرسازی های قبل از آرایش را انجام میدهید؟ یکی از اصلی ترین نکات قبل از آرایش، زیرسازی پوست برای آرایش می باشد. در صورت زیرسازی مناسب پوست شما همیشه جوان و شفاف خواهد ماند. با ما همراه باشید تا با اصول زیرسازی پوست قبل از آرایش آشنا شوید.

هدف از انجام زیرسازی پوست قبل از آرایش چیست؟

آیا میدانید که اگر شما در صورتتان جوش یا لکه داشته باشید، فاندیشن و کانسیلر به شما کمک خواهد کرد که صورتی بی عیب داشته باشید؟!

انواع کرم پودر

  1. کرم پودر مایع
  2. کرم پودر جامد

کرم پودر مایع یا همان Color Veil یک جلای مات و یک پوشش کنترل شده بر روی پوست ایجاد میکند و کاری میکند که پوست شما زیباتر به نظر برسد و لکه ها و کبودی دور چشم را به خوبی میپوشاند.
کرم پودر برای قسمت هایی از پوست که میخواهیم بپوشانیم، پوشش خوبی ایحاد میکند.

زیرسازی پوست برای پوشانندگی لک ها قبل از آرایش

انواع لکه ها و آثاری که میخواهیم بپوشانیم عبارتند از: کبودی زیر چشم، جای زخم و سوختگی، رگهای نمایان، چروک ها و آثار کشیدگی، جای بخیه، تاتو، ماه گرفتگی ها لکه های ناشی از بالا رفتن سن و ….
که شما می توانید با استفاده از کرم پودر جامع و یا مایع (با توجه به نوع پوست) تمامی لک ها را از بین ببرید. همچنین با این ماده میتوان چروک های ریز زیر چشم را پوشاند.

زیرسازی پوست با کرم پودر

برای بهتر شدن اثر کرم پودر، همیشه از پن کیک متناسب با همان کرم پودر استفاده کنید زیراحالت ضد آب به آن میدهد. درست مانند یک پوست دوم. به هنگام استفاده از کرم های آرایشی از یک اسفنج آرایش استفاده کنید. کرم آرایشی یا همان کرم پودر را به صورت دایره شکل روی پوست بکشید تا کامل پوست را پوشش دهد.
حالا زیرسازی آرایش شما حاضر است تا با استفاده از رنگ های متناسب صورتتان را آرایش کنید. کرم پودر یک جلای بی نقص به چهره شما و پوششی درخشان به پوست شما میدهد.

تاثیر کرم پودر در زیرسازی قبل از آرایش

کرم پودر برای یکنواخت کردن رنگ چهره، پوشاندن لکه ها صورت و جلا دادن به صورت استفاده میشوند. کرم پودر را باید خیلی یکنواخت بر روی پوست کشید تا حالت براق پدا نکند. کرم پودرهای مرغوب حاوی ماده ضد آفتاب بوده و نقش مرطوب کننده نیز دارند. استفاده از رنگ اشتباه در کرم پودر باعث میشود که آرایش شما رنگ واقعی خود را نشان ندهد و کمی چرک به نظر برسد. بر عکس آنچه بسیاری از خانمها تصور میکنند، کرم پودر و مواد زیرسازی آرایشی، اگر مرغوب باشند، برای پوست بسیار مفید بوده و مثل کرم صورت و مواد ضد چین و چروک عمل میکنند.
کرم پودرها و مواد زیر سازی آرایشی مرغوب، اگر با کرم مرطوب کننده استفاده شوند، لایه محافظ پوست شما را تقویت میکنند. رنگدانه های پوست شما، با استفاده از این مواد مرغوب، در برابر گرد و غبار و اشعه های مضر نور آفتاب حفاظت میشود. برای یک محافظت خوب بهتر است به میزان ماده ضد آفتابی که در کرم پودر شما وجود دارد دقت کنید.

سخن پایانی

برای یک زیر سازی آرایشی خوب شما باید از یک کرم پودر به صورت، کرم، مایع یا پودر استفاده کنید. که انتخاب آن به نوع پوست شما، رنگدانه های پوست شما و همچنین میزان پوششی که پوست شما نیاز دارد، بستگی دارد. اگر می بینید که پوست شما به محض استفاده از کرم پودر آن را به خود جذب میکند، بهتر است که از کرم پودر چربتر استفاده کنید. کرم پودرهای پودری برای کنترل میزان چربی در پوستهای چرب بیشتر کاربرد دارند. اگر به طور مداوم در طول روز و هر روز از کرم پودر خوب استفاده کنید، این زیرسازی باعث میشود که آرایش شما حالتی کاملا طبیعی داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا