خبر

ایران پاسخ خود به قطعنامه آژانس بین المللی انرژی اتمی را «قاطعانه» می گوید

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اقدام چهار کشور آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان برای پیشنهاد قطعنامه علیه جمهوری اسلامی در آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار نظر کرد.

کنعانی گفت: بدون تردید در صورت تصویب قطعنامه، پاسخ تهران قاطع و موثر خواهد بود.

کنعانی افزود: جمهوری اسلامی ایران اقدام آمریکا و سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان برای پیشنهاد قطعنامه ضد ایرانی به شورای حکام آژانس را محکوم و آن را غیرقابل قبول و باطل می داند. .

هیئت سازمان اتمی ایران طی هفته های گذشته با نگاهی مترقی با مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفتگو و تعامل داشت تا راه حلی عملی برای حل موضوعات پیچیده و فنی پادمان ها پیدا کند. سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: این هیچ دلیل موجه و فنی یا اضطراری حفاظتی برای ارائه قطعنامه علیه ایران باقی نمی گذارد.

شکی نیست که آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان به عنوان حامیان اصلی این قطعنامه ضدایرانی با سوء استفاده از وضعیت اخیر، تصویب این قطعنامه را صرفا با انگیزه به شورای حکام پیشنهاد داده اند. کنعانی تاکید کرد: هدف از اعمال فشار سیاسی بر ایران، اقدامی است که بر روند حل فنی موضوعات مورد اشاره آژانس تاثیر منفی خواهد گذاشت.

جمهوری اسلامی ایران متعهد به اجرای توافقنامه پادمان جامع و ادامه همکاری با آژانس در چارچوب همین توافق است. اما این واقعیت را نباید فراموش کرد که ادامه اجرای پادمان‌ها و فعالیت‌های راستی‌آزمایی گسترده آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران طی دو دهه گذشته تنها در سایه همکاری و حسن نیت ایران امکان‌پذیر بوده است. سخنگوی همچنین تاکید کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا