خبر

مرد فلسطینی در کرانه باختری به ضرب گلوله کشته شد

رسانه های فلسطینی این جوان را محمد مراد صوف 19 ساله اهل شهر حارس در نزدیکی نابلس شناسایی کردند. پدرش یکی از اعضای جنبش مقاومت فتح است که قبلا زندانی بود.

به گزارش رسانه های اسرائیلی، در این عملیات که صبح روز سه شنبه در سه نقطه در شهرک صنعتی آریل و در بزرگراه مجاور انجام شد، چهار شهرک نشین نیز زخمی شدند.

عبداللطیف قنو، سخنگوی حماس از عملیات آریل استقبال کرد و گفت که این عملیات به عنوان دلیلی بر عزم فلسطینیان برای ادامه انقلاب و دفاع از مسجد الاقصی در برابر تهاجمات و هتک حرمت های روزانه است.

سخنگوی حماس گفت، عملیات آریل، شکست نظامی و امنیتی رژیم اسرائیل در “کشتن روحیه مقاومت و جلوگیری از گسترش آن” را آشکار می کند.

وی هشدار داد که تجاوزات روزانه به مسجد الاقصی با افزایش حملات رزمندگان مقاومت برای بازدارندگی و توقف نیروهای اسرائیلی مواجه خواهد شد.

نیروهای اسرائیلی اخیراً در شمال کرانه باختری اشغالی و عمدتاً در شهرهای جنین و نابلس که گروه‌های جدیدی از مبارزان مقاومت فلسطین در آنجا تشکیل شده‌اند، حملات شبانه و کشتار انجام داده‌اند.

اسرائیل از آغاز سال 2022 تاکنون نزدیک به 200 فلسطینی از جمله 43 کودک را در کرانه باختری اشغالی و نوار غزه کشته است.

بر اساس گزارش سازمان ملل، تعداد فلسطینیان کشته شده توسط رژیم صهیونیستی در کرانه باختری اشغالی در سال جاری بالاترین رقم در 16 سال گذشته است.

گروه های حقوق محلی و بین المللی استفاده بیش از حد اسرائیل از زور و “سیاست تیراندازی به کشتن” علیه فلسطینیان را محکوم کرده اند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا