خبر

8 کشته، 81 زخمی در انفجار استانبول، مظنون در بازداشت

فوات اوکتای معاون رئیس جمهور ترکیه روز یکشنبه گفت که این حادثه یک حمله تروریستی تلقی شده است.

اوکتای به خبرنگاران گفت: «ما آن را یک اقدام تروریستی در نتیجه انفجار بمب توسط مهاجمی می‌دانیم که به نظر ما یک زن است.»

سلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه روز دوشنبه به خبرنگاران گفت که مقامات ترکیه معتقدند جدایی طلبان کرد از حزب کارگران کردستان (PKK) و حزب اتحاد دموکراتیک (PYD) به احتمال زیاد پشت این حمله مرگبار مشکوک بمب گذاری شده اند.

سویلو در یک کنفرانس مطبوعاتی در صحنه حمله روز یکشنبه در خیابان استقلال استانبول گفت: «بر اساس یافته‌های اولیه ما این یک سازمان تروریستی PKK/PYD است.

سویلو جزئیات بیشتری درباره چگونگی رسیدن بازرسان به این نتیجه ارائه نکرد.

چندی پیش فردی که بمب را رها کرده بود توسط تیم‌های اداره پلیس استانبول بازداشت شد. پیش از دستگیری، 21 نفر دیگر نیز تحت بازداشت قرار گرفتند و چهره تروریسم تلخ است، اما به هر قیمتی که باشد، این مبارزه را تا آخر ادامه خواهیم داد.

به گفته بکیر بوزداغ، وزیر دادگستری ترکیه، تصاویر دوربین های مداربسته زنی را نشان می دهد که بیش از 40 دقیقه روی یک نیمکت نشسته و سپس یک یا دو دقیقه قبل از انفجار از جای خود بلند شده و یک کیسه یا کیسه پلاستیکی را پشت سر گذاشته است.

بوزداغ که این اظهارات را در مصاحبه با شبکه خبری A Haber که متعلق به خصوصی است بیان کرد، گفت که نیروهای امنیتی ترکیه معتقدند این زن مظنون است و مقامات در حال تحقیق از او هستند.

“دو احتمال وجود دارد. یا آن کیسه یا کیسه پلاستیکی مکانیزمی در خود دارد، خود به خود منفجر می شود یا کسی آن را از دور منفجر می کند. همه اینها در حال حاضر تحت بررسی است.» او اضافه کرد.

وی با بیان اینکه نام این زن نامشخص است، خاطرنشان کرد: تمامی موارد ضبط شده و اطلاعات مربوط به این زن در دست بررسی است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا